Coworking

 • coworking w Warszawie
 • Co-working to przestrzeń pracy i spotkań
 • społeczność coworkingowa wspólnego biura
 • coworking dla freelancerów i mikroprzedsiębiorców
 • Coworking to inspirująca społeczność specjalistów
 • integracja w warszawskim co-workingu
 • startupy w coworkingu

WIĘCEJ NIŻ WYNAJEM BIUREK

Coworking to idea "wspólnego pracowania" dedykowana wolnym strzelcom i osobom prowadzącym jednoosobowy biznes których praca z założenia jest samotna. W ramach coworkingu osoby takie spotykają się pod jednym dachem, by w dalszym ciągu pracować niezależnie, lecz w znacznie bardziej kreatywnej i mobilizujacej atmosferze, korzystając wspólnie z dobrodziejstw zarówno przestrzeni jak i urządzeń biurowych. Biuro coworkingowe dzięki swej elastycznośći i atmosferze jest doskonałym miejscem pracy nie tylko typowych freelancerów, ale także mikroprzedsiębiorców, małych firm i oczywiście startupów. Jeśli więc dość masz samotnej pracy w domu, chcesz nawiązywać kontakty, pragniesz ograniczyć koszty wynajmu biura i zachować dostęp do profesjonalnej infratsruktury biurowej - wybierz coworking!

Skąd się wziął coworking ?

Coworking narodził się w Stanach Zjednoczonych wśród freelancerów-programistów pracujących dotychczas samotnie w domach. Zmęczęni tą samotnością i poszukujący społecznych kontaktów przenieśli się do kawiarni z dostępem do internetu organizując cykliczne spotkania zwane jelly na których mogli dalej pracować nad swoimi zadaniami, jednocześnie będąc w grupie, podejmując dyskusje, współpracę, czy po prostu zwykłe rozmowy.

Taki sposób pracy, choć zapewniał tak porządany kontakt z ludźmi, z punktu widzenia samej pracy nie był zbyt efektywny. Dość szybko więc miejscem "wspólnego pracowania", czyli coworkingu właśnie, stały się specjalnie urządzone przestrzenie, oferujące oprócz walorów społecznych także zalety środowiska biurowego. Pierwsze kroki poczynił, uważany dziś za ojca coworkingu Brad Nueuberg zakładając pierwsze takie miejsce w San Francisco jesienią 2005 roku. Rozwiązanie takie okazało się strzałem w dziesiątkę - w ciągu kolejnych lat zaczęły powstawać kolejne miejsca wspólnej pracy, prawdziwe biura coworkingowe.

W 2009 roku, kiedy startowało nasze warszawskie biurco, w USA działała już ponad setka biur coworkingowych! Cztery lata poźniej na całym świecie było ponad 2,5 tysiąca takich miejsc!

Jak działa coworking ?

Coworking to przestrzeń i ludzie. Początki coworkingu to duże otwarte i wspólne przestrzenie sprzyjające wzajemnym kontaktom a równocześnie pozwalające ograniczyć koszty najmu powierzchni. Wcześniej też działlalismy w tym modelu. Czas pokazał jednak, że polski rynek różni się od amerykańskiego, brytyjskiego czy niemieckiego. Okazuje się, że wolimy pracować w przytulniejszych wnętrzach i mniejszych grupach a prywatność cenimy ponad wszystko. Stąd nasze nowe biuro w centrum Warszawy oferuje miejsca pracy w przytulnych kilkuosobowych pokojach - zarówno jako pojedyncze, prywatne biurka jak i pokoje dla małych firm i zespołów projektowych. Pozostała elastyczność i duch coworkingowej współpracy.

Jakie są zalety coworkingu ?

  Zalety ekonomicze:
 • niskie koszty - współdzielenie przestrzeni jest znacznie tańsze niż jakikolwiek samodzielny wynajem lokalu
 • brak kosztów urządzania i wyposażania własnego biura
 • możliwość bezpłatnego korzystania ze sprzętu i wyposażenia biurowego wysokiej jakości
  Plusy zawodowe:
 • skupienie na pracy - to biuro zajmuje się eksploatacją lokalu i dba aby nie zabrakło kawy czy papieru
 • budowanie wizerunku profesjonalisty poprzez korzystanie z profesjonalnych narzędzi - w tym samego biura
 • możliwość podjęcia współpracy z innymi użytkownikami biura, na miejscu i w dowolnym momencie
  Zyski w aspekcie społecznym:
 • odzielenie strefy domu i pracy - z zauważalnym pożytkiem dla każdej z nich
 • przebywanie w mobilizującej i motywującej atmosferze pracy
 • udział we wspólnych wydarzeniach i imprezach
  A przy tym coworking zachowuje atrybuty które są istotą freelancingu:
 • niezależność - pracujesz kiedy chcesz, jak chcesz i z kim chcesz
 • wolność - z biurem nie jesteś związany żadnymi terminowymi umowami
 • atmosfera - miejsce coworkingowe dalekie jest od sztywnych standardów biura korporacyjnego

Kto pracuje w biurach coworkingowych ?

Dominują programiści, webmasterzy oraz ludzie od reklamy i marketingu internetowego - czyli ci wszyscy dla których laptop będący w sieci on-line to podstawa pracy. Nie brak dziennikarzy, doradców, analityków, czy trenerów. Spotkać można grafików, fotografów, tłumaczy, architektów, projektantów wnętrz i przedstawicieli wielu innych profesji. Czasem bardzo niszowych i bardzo ciekawych. Między innymi dlatego właśnie biura coworkingowe są takie elektryzujące i kreatywne. Dołącz do nas!

Nie wiesz czy coworking jest dla ciebie?

Weź więc swojego laptopa i przyjdź do nas we wtorek aby nas przetestować. W każdy wtorek oddajemy do dyspozycji osób chcących popracować w innym, kreatywnym otoczeniu jedno z naszych biurowych pomieszczeń organizując

Co Wtorking ...czyli coworking co wtorek

Pierwszy raz będziesz mógł całkowicie za darmo korzystać z naszego biura przez cały dzień - na próbę! Dostaniesz miejsce do pracy, dostęp do szybkiego internetu i pyszną kawę. My zaś przedstawimy Ci zasady korzystania z biura na stałe i postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

biurka do wynajęcia w coworkingu

O coworkingu piszemy dużo na naszym blogu - znajdziesz tam historię coworkingu, zarówno na świecie jak i w Polsce, raporty i analizy oraz wiele ciekawych artykułów dotyczących wspólnych biur, pracy zdalnej, czy pracy w domu. Piszemy też oczywiście o tym co dzieje się w naszym biurze - o wydarzeniach, imprezach oraz o naszych parterach i powstałych u nas startupach. Oto ostatnie wpisy:

Coworking, czyli społeczność

Od kwietnia zasiedlamy nasze nowe biuro w centrum Warszawy budując nową społeczność jego użytkowników - dołącz do nas!

Marcin Bis

Specjalista systemów GNU/Linux, trener i wykładowca

bis.org.pl

Małgorzata Nowak

Tłumacz języka niemieckiego, tłumacz techniczny NOT

NOWKOM

Wojciech Majewski

Architekt Wojciech Majewski

Architekt i założyciel biurca

AWM

Jarosław Wiśniewski

Film i postprodukcja

Małgorzata Mróz

Pracownik AMETEK i dusza towarzystwa

Andrzej Małkowski

Outsourcing i konsulting z zakresu logistyki dla farmacji.

MANAT

Szymon Sanecznik

Budowa i pozycjonowanie stron, prywatnie fan piłkarzyków i działacz

SEMownia

Stowarzyszenie ABK

Stowarzyszenie na Rzecz Akademickich Biur Karier

Kancelaria Prawa Kanonicznego i Cywilistyczna

Kancelaria Prawa Kanonicznego i Cywilistyczna CC IUSTITA.

Biuro Tłumaczeń NOWKOM

Biuro Tłumaczeń NOWKOM - tłumaczenia dla firm.

Projekt CrossInnovation

Wspólpraca przy projekcie CrossInnovation którego celem jest identyfikacja, wymiana i promocja dobrych praktyk w obszarze transferu innowacji pomiędzy sektorem kreatywnym a tradycyjnym.

Miasto Warszawa

Z Miastem Stołecznym Warszawa pracowaliśmy nad celami i możliwościami wsparcia coworkingów przez Miasto oraz współpracowaliśmy przy organizacji Warszawskich Dni Przestrzeni Twórczej Współpracy.

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI
WYBIERZ MIEJSCE PRACY

Partnerskie biura coworkingowe

Z dobrodziejstw coworkingu możesz skorzystać w wielu polskich miastach, jako czasowe miejsce pracy lub spotkań podczas podróży - znacznie to wygodniejsze niż wykorzystywanie w tym celu hotelu, czy kawiarni. Polecamy kilka takich miejsc w Polsce - każde z nich jest nieco inne, ale łączy je jedno: nastawienie na obsługę drobnych przedsiębiorców i freelancerów - na luzie choć w pełni profesjonalnie. Daj znać gdybyś szukał miejsca do pracy w innym mieście - jeśli jesteś użytkownikiem naszego biura anonsujemy Cię w biurze parnerskim i kto wie, może popracujesz tam gratis!

coworking Wrocław

WROCŁAW

Coworking Poznań

POZNAŃ